This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

teksty - Dragon Ball

Rozdział 4: Decyzja Liny!

Gdy tylko drużyna opuściła miejsce walki z tym mazoku średniego poziomu, pojawiła się w tym miejscu Shi.
-Witajcie! – powiedziała Shi.
-Kim pani jest? – spytała ją księżniczka Amelia.
-Na imię mam Shi! Mam dostarczyć list pannie Linie Inverse! – powiedziała Shi i podała Linie kopertę z listem od Xellosa.
Lina przeczytała ten list.
-Co?! – krzyknęła Lina, gdy przeczytała ten list.
-Co się stało, panno Lino? – powiedziała Amelia.
-Podobno Filia ma poważne kłopoty! – powiedziała Lina.
-Panna Filia ma kłopoty?! Trzeba jej pomóc! – powiedziała Amelia.
-Idziemy! Shi, zaprowadzisz nasz do niej? – powiedziała Lina.
-Oczywiście! – powiedziała Shi, ale po chwili zastanowiła się nad czymś. – Szybciej będzie jak nas tam teleportuje! Po za tym pewnie jesteście zmęczeni po całym dniu! – dodała Shi.
-Potrafi pani teleportować? – spytała Amelia.
-Tak, księżniczko! Zabawne! Xellos wielokrotnie mi powtarzał, że jestem zbyt uczynna, jak na mazoku! – powiedziała Shi.
-Jest pani mazoku i zna pani pana Xellosa? – spytała Amelia.
-Tak! – powiedziała Shi.
-Na razie dość tych pogawędek! Shi, możesz nas teleportować już teraz? – powiedziała Lina.
-Oczywiście, stańcie tylko wokół mnie! – powiedziała Shi, a drużyna zrobiła to, a wtedy mazoku ich teleportowała w pobliże domu Fili, do którego doszli, z tam tond, w ciągu kilku minut. Lina zapukała do drzwi i już po chwili Filia jej otworzyła drzwi.
Filia zaprosiła drużynę do środka, gdzie streściła im wydarzenia tego dnia, włącznie z jej przegranym zakładem z Xellosem.
-Co?! Ta cholerna banda hipokrytów wydała wyrok śmierci na Filie! Przecież Filia działała zgodnie z tą ich przepowiednią! Czy oni nie rozumieją, że gdyby nie ta fuzja mocy, to nie było by teraz tego świata, w tym między innymi tej cholernej smoczej rady?! – powiedziała młodsza panna Inverse z gniewem w głosie.
-Tak, Lina-san. Jak już mówiłem Fili-san, ta banda kretynów z tej smoczej rady, wykazała, że w zrozumieniu tego faktu, są jeszcze mniej pojętni niż Gourry! – powiedział Xellos.
-Racja, nawet on wtedy pojmował niebezpieczeństwo tamtej chwili! – zgodziła się Lina z Xellosem.
-Tylko jak możemy pomóc Fili? – zadał pytanie Zelgadis, pytanie, na które odpowiedź była bardzo istotna i ważna.
-Smocza rada nie zrezygnuje! Nie po tym jak zostałam ocalona przez mazoku! To w ich oczach tylko upewni, że jestem zdrajczynią własnego ludu! – powiedziała Filia Ul-Copt.
-Możliwe, że istnieje sposób na przekonanie tych głupców do zrezygnowania! Podobno w świątyni Złotej Władczyni Koszmarów, która leży w puszczy Knar spoczywa zwój, w którym Pani Koszmarów zawarła prawdę o przeznaczeniu mazoku i ryozoku! Tą świątynie mało kto widział choć z zewnątrz, nikt z tych co ją widzieli nie potrafił opisać dokładnie gdzie się znajdowała, a nikt nie mógł wejść tam do środka, gdyż jedynie wrota mogą otworzyć jednocześnie mazoku i ryozoku współpracując ze sobą! – powiedział poważnie Xellos.
-Dlaczego ty zaangażowałeś się w tą sprawę, Xellos? – powiedziała Lina, która jednak podświadomie wie jaką otrzyma odpowiedź na swoje pytanie od Xellosa.
-Sore wa himitsu desu! – powiedział z uśmiechem Xellos.
-Jak zwykle! – mruknęła Lina.
-Jeśli wyruszymy do tej świątyni to co z jajem Vala? – spytała Filia.
-Trzeba będzie zabrać je ze sobą! – powiedział Zel.
-Dobrze jutro przygotujemy się do podróży do tej puszczy Knar, tak żebyśmy mogli wyruszyć już pojutrze, a dziś już chodźmy spać! – powiedziała Lina do reszty.
-Dobry pomysł, w tym czasie ja i Shi-chan staniemy na warcie! My jako mazoku nie potrzebujemy snu! – powiedział cicho Xellos.
-Przyszykuje wam miejsca do spania, a potem też sama się położę! – powiedziała Filia.


wróć

Komentarze