This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

teksty - Dragon Ball

Rozdział 17: Zamieszanie!

Wizyta Xellosa i jej skutki wywołały w głównej świątyni Cephida na górze Mhyr niezłe zamieszanie.
Nic dziwnego w końcu cała smocza rada została, w ciągu najwyżej kilku sekund, rozerwana na drobne strzępy, przez mazoku, który wkradł się na teren tego świętego przybytku.

Teraz trzeba będzie wybrać nową smoczą radę, a to może zająć nawet kilka lat, ponieważ trzeba będzie wybrać wszystkich stu członków rady, a nie jak zwykle jednego góra kilku naraz, gdyż po raz pierwszy się zdarzyło, że wszyscy członkowie rady zginęli w tym samym czasie.

Na razie zarząd nad świątynią przejęła wysoka smocza kapłanka, której stanowisko jest w herarhi smoczej tuż za smoczą radą i ona jest raczej najbardziej prawdopodobną kandydatką na nową członkinie smoczej rady, ona stała się wysoką kapłanką, po tym jak poprzedni wysoki kapłan wszedł do smoczej rady, wtedy też ten tytuł mógł przejść dalej jak to jest w zwyczaju u złotych smoków.

Wysoka kapłanka o imieniu Alane, postanowiła na razie zawiesić wykonanie wyroku na Fili i Valu. Alana tak naprawdę w skrytości ducha nie zgadzała się z treścią tego wyroku. Uważała, że rada podejmując decyzje o tym wyroku zrobiła źle oddzielając go od słów przepowiedni i od okoliczności tego zdarzenia. Gdyby wyrok miała wydać sama Alana, ona by takiego wyroku nie wydała, ale ona nie miała w tej sprawie nawet prawa głosu. Więc wysoka kapłanka chce odłożyć wykonanie tego wyroku na świętego nigdy.

Alana podtrzymała rozkaz co do pilnowania portali między wymiarowych u podnóża góry Mhyr.


wróć

Komentarze