This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

teksty - Dragon Ball

Rozdział 3: Kim jest tajemniczy Jaken?

Vegeta wylądował na planecie Terent i wziął się za poszukiwanie tego Jakena. Saiyan nie kojarzy tego Jakena i nie ma pojęcia, dlaczego on najął przeciw niemu zabójców. Saiyan czuje, że musi się tego dowiedzieć. Wie jedno zrobi wszystko, aby dowiedzieć się kim jest ten Jaken i czego od niego chce. Książę ma dziwne przeczucie, że ten Jaken nie działa sam. Podejrzewa, że Jaken jest tylko posłańcem. Po za tym dowiedział się, że Jaken w rozmowie z tym gościem od zabójców użył słowa „Narset”, co znaczy po Saiyansku „zwycięstwo”, choć mógł mięć na myśli ten mityczny miecz Narset, zwany inaczej Mieczem Zwycięstwa, to bardzo zastanawia księcia. To była ważna informacja ten Joy nawet nie wiedział jak to była istotna rzecz. Książę szuka coś na temat Jakena na tej planecie. Leci nad górami. Leci powoli i nisko tuż nad górami. Saiyan nie wie dlaczego temu Jakenowi tak zależało aby go uśmiercić. I czy to ma coś wspólnego z tą mityczną Demoniczną Wojną. Vegeta zna doskonale mit o tej Demonicznej Wojnie, jak był dzieckiem jeszcze na ojczystej planecie wiele razy go słyszał. Pierwszy raz, gdy miał gdzieś dwa lata.

„Pewnego dnia już dwuletni książę ma zajęcia z starym Saiyanskim mentorem, który mówi mu o tym co wiadomo o pierwszym Saiyanskim królu.
-Demoniczna Wojna?! – zapytał zdziwiony książę.
-Tak, książę! Demoniczna Wojna to był wielki konflikt, w który włączyli się Saiyanie pod wodzą pierwszego Saiyanskiego króla Vegety, twojego przodka, książę! – powiedział mentor.
-Czy dużo wiadomo o tej wojnie? – spytał chłopak.
- Tyle czasu minęło, że prawda trochę się rozmyła w domysłach. Znane są fakty jak i <fantazje>! Jak było naprawdę nikt do końca nie wie! – powiedział mentor.
-Kto z kim walczył? – spytał dzieciak.
-Po jednej stronie dziwne istoty zwane demonami, a po drugiej wiele ówcześnie żyjących ras, w tym i nasza rasa, która wtedy dopiero co założyła swoje królestwo! – powiedział mentor i opowiedział księciu wszystko co wiedział o bitwach.
-Narset?! – powiedział książę.
- Tak, to według wszystkich przekazów historycznych potężna magiczna broń, miecz. Niestety Narset zaginął tuż po Demonicznej Wojnie.
Później nikt już nie widział tej broni! –rzekł mentor.
Na tym skoczył się te zajęcia.”

Książę nadal szuka odpowiedź na pytanie co sprawiło, że nieznana mu osoba chce go zabić. Co może mieć przeciw niemu ten Jaken? Musi się tego dowiedzieć


wróć

Komentarze