This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

teksty - Dragon Ball

Rozdział 16: Planeta Widmo!

Droga z Namek na planetę Vegeta dzięki technologii hiperprzestrzenni nie zajęła więcej czasu niż kilka godzin.
Wylądowali na lądowisku w stolicy planety i dokładnie o wschodzie słońca wyszli ze statku. Bulma dzięki życzeniu spełnionemu przez Porunga porusza się bez problemu.
-Jaki piękny wschód słońca! – powiedziała Bulma urzeczonym tonem.
-Znajdujemy się w porcie kosmicznym! – powiedział Vegeta głosem nie zdradzającym emocji.

Wyszli z tego portu na wyludnione ulice, po których wałęsały się tylko różne zwierzęta. Ulice były zadbane, a domy bardzo eleganckie, choć architektura surowa z zimnego kamienia.
-Planeta Widmo! Zupełnie bezludna! – szepnęła Bulma. – Trochę wstrząsający
widok! – dodała po chwili ciszy.
-To Terenan, stolica całej planety! Teraz udamy się do zamku Terenis, zwanego inaczej zamkiem królewskim! Teren zamkowy znajduje się na rozległym wzgórzu, wzgórzu Teren, które znajduje się w samym centrum miasta i zamek jest jego najstarszą
budowlą! – powiedział Vegeta.
-Tu spędziłeś pierwsze lata życia? – spytał Vegete Piccolo.
-Tak, przez trochę ponad pięć lat mieszkałem w zamku Terenis, aż do dnia, gdy w trafiłem na statek Frezera! – powiedział Vegeta.
-Może lepiej już chodźmy! – powiedział Bulma, która wyraźnie nie chciała rozmawiać na pustej planecie, o tak ponurych wydarzeniach.

Po kilkunastu minutach doszli przed główną bramę zamku, która była akurat otwarta. Zamek otoczony był wysokim kamiennym murem, cała budowla jest zbudowana z kamienia. Brama jest ze stali.
Przeszli przez nią i weszli na teren zamkowy, koło alei prowadzącej do głównego budynku zamku rosły rozłożyste drzewa.
-Jak tu pięknie! – powiedziała Bulma.
-Ta aleja prowadzi do głównej części zamku! Oprócz głównej części zamku, znajdują się tu sale treningowe, ogrody, sady i budynek kliniki! – powiedział Vegeta.
-Kto zbudował ten zamek? – spytał Piccolo.
-Saiyanie, został zbudowany w czasie panowania pierwszego króla Saiyan! Budowa zaczęła się już po pokonaniu tsufuli i trwała kilka lat! – powiedział Saiyan.
-Widzę ten budynek on jest zbudowany w surowym stylu, ale jest też niezwykle piękny! Chociaż to piękno nie każdy byłby w stanie dostrzec! - powiedziała Bulma.


wróć

Komentarze